В Україні по-новому перевірятимуть водіїв автомобілів на наявність алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Нововведення анонсував представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

За його словами, уряд змінив процедуру перевірки водіїв на перебування за кермом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Тепер огляд на місці зупинки має здійснюватись на відеокамеру або у присутності двох свідків. Крім цього, як зазначив Мельничук, правоохоронці перевірятимуть на наркотичне чи інше сп’яніння чи перебування під впливом лікарських препаратів, які можуть знижувати увагу та швидкість реакції.

«Передбачається, що огляд на місці зупинки транспортного засобу здійснюється із застосуванням технічних засобів відеозапису, а у разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов’язково додаються до протоколу про адміністративне правопорушення», — наголосив представник Кабміну в Раді.

Максимальна кількість алкоголю у крові водія, що допускається законодавством, становить 0,2 проміле. Будь-яке перевищення цього показника означає, що громадянин має сплатити штраф. У певних випадках передбачено позбавлення прав та позбавлення волі.

Покарання за водіння у стані алкогольного сп’яніння:

  • якщо таке порушення було вчинено вперше — штраф у розмірі 17 тисяч гривень та позбавлення посвідчення водія на 12 місяців;
  • якщо водій вдруге порушить закон – штраф у розмірі 34 тисячі. Також на нього вже чекає позбавлення прав на три роки.
  • якщо водій «попадеться» п’яним двічі впродовж одного року — він втратить автомобіль, ризикує просидіти за ґратами 15 діб та сплатить штраф у 51 тисячу. Також йому заборонять керувати транспортом упродовж десяти років.