В Україні справу про адміністративне правопорушення розглядають співробітники поліції за місцем його скоєння, що прописано у законодавстві нашої країни. Але зараз не йдеться про порушення, які були зафіксовані в автоматичному режимі та порушення правил зупинки, стоянки, паркування, які були зафіксовані в режимі фото чи відеозйомки тощо.

Відповідно до чинного законодавства, справи про адміністративні правопорушення, за якими патрульні виносять постанови за статтями 121-126 КУпАП, можуть розглядатися у трьох територіальних місцях:

1. За місцем скоєння правопорушення;
2. За місцем обліку транспортних засобів;
3. За місцем проживання особи, яка вчинила правопорушення.

Якщо патрульний виносить постанову про адміністративне правопорушення не дома його скоєння, а іншому місці (крім місця обліку транспортного засобу і місця проживання водія), такі дії є порушенням норм закону.

Тобто, при отриманні штрафу за порушення правил дорожнього руху (крім випадків, зафіксованих в автоматичному режимі та крім порушень правил зупинки, стоянки, паркування, зафіксованих у режимі фото або відеозйомки тощо), водій повинен уважно звірити в ухвалі або збігається з місцем розгляду справи із місцем скоєння правопорушення. Якщо ні, то цю ухвалу можна оскаржити в суді.