Останнім часом все частіше українським водіям трапляються пропозиції придбати автомобіль, пригнаний із США. Більшість із них виглядають досить вигідними. Але диявол криється в деталях. Деталях вимог до авто.

OBOZREVATEL поцікавився, наскільки реально пройти в Україні техогляд з американською машиною. І які проблеми можуть при цьому виникнути.

Вимоги до світла

Вимоги до освітлювальних приладів автомобіля в Європі та США відрізняються, а Україна керується саме європейськими нормами. Так на нашому континенті вимагається, щоби фари світили не тільки на дорогу, але й частково освітлювали узбіччя, щоби водій бачив пішоходів та велосипедистів. Тому американські ліхтарі, спрямовані виключно на дорожнє полотно, доведеться міняти.

Не відповідають тутешнім вимогам і американські габарити помаранчевого кольору. В Європі передні габаритні вогні мають бути білого кольору, а помаранчевого – поворотники.

Серйозні розбіжності є і з задніми світловими приладами. «Американці» ззаду світяться практично виключно червоним, за винятком невеликого ліхтаря заднього ходу. Тому звиклому до європейських стандартів водієві буде практично неможливо одразу зорієнтуватись, що саме спрацювало в авто попереду – гальмо чи аварійка. Також в авто із США немає задньої протитуманної фари.

Особливості сервісу та ремонту

Специфічні запчастини до американських авто нерідко потрібно доставляти з-за океану. Тому перед проходженням технічного обслуговування, а тим більше в разі, якщо виникне необхідність зробити певний ремонт, доведеться окремо зайнятись цим питанням. Звісно, попит породив пропозицію подібних деталей, тобто дістати їх цілком реально, але все ж доведеться витратити час на очікування, поки їх доставлять.

Так само доведеться докласти зусиль у пошуку витратників, таких як мастильні матеріали. У США вони відповідають стандартам, відмінним від європейських. Відповідно, можуть ще й помітно дорожче коштувати.

А ще не кожна СТО має інструмент, який підходить під стандарти кріплень «американців». Так само, як і комп’ютерні системи, які працюють з обладнанням заокеанського авто. Тому із пошуком такої станції доведеться повозитись. А потім, з великою долею ймовірності, постояти в черзі.