У Новій Зеландії електромобіль Hyundai Kona перетворили на 805-сильний ралійний болід. Про це повідомили на сайті Carscoops, пише «Фокус».

Унікальний проєкт показали на фестивалі Adelaide Motorsport Festival 2023 в Австралії. Болід почали створювати у 2019 році у Новій Зеландії та він все ще знаходиться на ранній стадії розробки.

Пілот Хейден Педдон продемонстрував можливості боліда Hyundai Kona на треку. Він також розповів про деякі технічні характеристики авто.

Гоночний Hyundai Kona оснащений трьома електромоторами сумарною потужністю 805 к.с. Болід має систему повного приводу, а силову установку живить акумуляторна батарея місткістю 23 кВтг.

Ралійний болід заснований на серійному Hyundai Kona. Проте багато деталей було замінено.

Хейден Педдон заявив, що це один з найкращих ралійних автомобілів, на яких він колись їздив. Він відзначив низький центр тяжкості та можливість регулювати передачу потужності між двома осями.

Кузовний обвіс було розроблено у співпраці з новозеландським університетом. Він включає розширювачі колісних арок, інші бампера, канарди та повітрозабірники.

Електромобіль вже брав участь у п’яти заїздах проти автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, вигравши чотири з них. У майбутньому він візьме участь у справжньому ралійному етапі.