Закон України “Про правила дорожнього руху” передбачає великі штрафи та покарання для тих, хто порушує правила дорожнього руху. Однак багато громадян не усвідомлюють наслідків своїх дій. Нещодавно водіям нагадали про покарання за поширену помилку за кермом, про яку йдеться у статті 122 закону, що стосується перетину подвійної суцільної лінії, пише Avtosota.

Відповідно до чинного законодавства, порушення правил розмітки може призвести до штрафу в розмірі 340 гривень. Якщо таке порушення призвело до створення аварійної ситуації, штраф може збільшитися до 1445 гривень, або водія можуть позбавити водійських прав на строк від шести місяців до одного року.

Важливо зазначити, що закон також містить кілька винятків. Наприклад, якщо розмітку не видно через сніг, пісок або бруд, штраф не накладається. Аналогічно, якщо порушення було скоєно з метою уникнення небезпечної для життя ситуації або за відсутності альтернативних маршрутів, штраф не накладається.

Крім того, винятки робляться в ситуаціях, коли екстрені служби, в тому числі лікарі або правоохоронці, повинні виконати свої обов’язки. Водіям важливо знати про ці винятки, щоб уникнути неправомірних штрафів.

Крім того, тепер українці можуть переглядати всі свої штрафи за порушення правил дорожнього руху в додатку “Дія” та сплачувати їх онлайн, що полегшує громадянам відстеження порушень правил дорожнього руху та запобігає їх накопиченню.

Таким чином, хоча порушення правил дорожнього руху тягне за собою серйозні наслідки, водіям важливо бути поінформованими про конкретні покарання за свої дії, а також про винятки, які можуть бути застосовані. Завдяки зручному додатку Дія водії можуть легко відстежувати свої штрафи та вживати заходів, щоб уникнути подальших порушень.