Сьогодні у розпорядженні українських військових є найрізноманітніша військова та спеціальна техніка з країн-партнерів. Серед військової техніки, яку передають Україні як військова допомога, є й дуже рідкісні екземпляри. Так, йдеться про Bandvagn 206S та BvS 10, які днями помітили на лінії фронту у розпорядженні ЗСУ, повідомляє «Автоцентр».

Найцікавіше, що про постачання цих спецавтомобілів не заявляла жодна країна світу. На цей час ці бронемашини знаходяться на озброєнні Швеції, Італії, Німеччини, Іспанії та Нідерландів. З великою ймовірністю в Україну ці зчленовані бронемашини потрапили від однієї з цих країн.

Бронемашини розроблені компанією Haegglunds, мають дві секції та в залежності від конфігурації можуть вміщувати від 11 до 17 осіб. Друга секція використовується як великий причіп для перевезення важливих вантажів. На даху захисту від живої сили ворога може встановлюватися кулемет 7,62 мм або 12,7 мм.

Броня Bandvagn може витримати обстріл із вогнепальної зброї та уламків мін. Якщо говорити про бронемашину у версії BvS 10, вона також може переміщатися по воді. У рух цього монстра наводить 5,9-літровий дизельний двигун Cummins. Також оновлені версії усюдихода мають збільшений дорожній просвіт.