Попри воєнний стан в Україні, спілкування з поліцією досі є проблемною темою для багатьох водіїв і досить часто так відбувається через поведінку самих поліцейських. Так, нещодавно з водієм стався цікавий інцидент, коли після спілкування з Нацполіцією йому прийшов штраф у додатку Дія.

Суть проблеми полягає в тому, що інспектор переписує дані водія під час спілкування з ним, а сам протокол водію виписують уже без його присутності. Таким чином, водія ставлять перед фактом, надсилаючи йому готовий протокол. Про те, наскільки законною є така процедура виписування штрафів, водіям розповіли фахівці фірми «Дорожній адвокат».

Так, за даними автоюристів, перед винесенням протоколу має бути розглянута справа про адміністративне правопорушення. Після того, як водію повідомили про факт порушення, інспектор повинен пояснити водієві його права, а також водій може навести свої аргументи та надати свої докази під час розгляду справи.

У разі, якщо навіть після розгляду справи інспектор вирішує все ж таки винести водію постанову, то він повинен оголосити її в присутності водія та вручити йому копію постанови.

При цьому кожен водій повинен пам’ятати, що інспектор не має права виносити ухвалу після спілкування з водієм і без його присутності.