На заправках українцям, як і раніше, продають фальсифіковане пальне. За даними експертів, найчастіше в «бодязі» можна виявити набагато нижче за необхідне октанове число, що є чітким маркером саморобного пального, що виробляється в кустарних умовах.

Як розповіли в Інституті споживчих експертиз, також про те, що пальне підробне, свідчить перевищення в ньому об’ємної частки отруйного бензолу та сірки.

«Бензол – небезпечна сполука, від якої утворюється нагар та відбувається перегрів двигуна. При такій величезній кількості бензолу, проблеми зі здоров’ям у водіїв та пішоходів практично неминучі. Власне, як і фактично гарантована поломка автомобіля», – розповіли в Інституті.

Де заправлятися, щоб не отримати «бодягу»

Водночас експерти радять українцям, які проживають у малих населених пунктах, заправлятися на великих АЗС. Адже там ризик отримати неякісне паливо набагато менше.

Річ у тім, що хоча «бодяги» в Україні і поменшало, повністю з ринку вона не зникла. Продають же фальсифікат переважно в невеликих населених пунктах.

Чому «бодяга» почала зникати

Причиною ж, через яку в Україні стає менше фальсифікованого пального, є війна. Річ у тім, що через дії агресора припинила роботу значна частина так званих міні-НПЗ.

«Це напів-, а частіше нелегальні виробники з дуже низькою глибиною переробки, які в Україні вже встигли отримати прізвисько «самовари». Саме вони донедавна наповнювали ринок неякісним пальним», – пояснили аналітики.

Тепер, зазначають вони, багатьом мережам АЗС доводиться торгувати імортним пальним. Та ж кількість кустарного пального, що залишилася, пішла в основному малим регіональним мережам. Причина – їм не потрібні значні обсяги.