Новий законопроект, зареєстрований у Верховній Раді України, пропонує посилити покарання для українських водіїв, які керують автомобілем у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

Як повідомляє Avtosota, законопроект № 9076 має на меті внести зміни до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за ці види правопорушень.

Причиною запропонованих змін є велика кількість дорожньо-транспортних пригод, скоєних нетверезими водіями у 2022 році. Запропоновані зміни збільшать суворість покарань для водіїв-рецидивістів. Для тих, хто порушив правила вперше, штраф за водіння в нетверезому стані залишиться на тому ж рівні – 17 тисяч гривень, а порушнику загрожує вилучення водійського посвідчення на один рік.

Однак для повторних порушників протягом року замість можливого оплатного вилучення транспортного засобу його конфіскують на користь Збройних сил України.

Штраф за повторне порушення буде збільшено з 34 000 грн до 51 000 грн, а термін позбавлення прав буде збільшено з трьох до п’яти років.

Для порушників, які вчинили правопорушення втретє, штраф буде збільшено до 68 тисяч гривень, що на 17 тисяч гривень більше від запропонованого штрафу за друге порушення. Решта частин статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка стосується вживання алкоголю водієм після ДТП або зупинки поліцією до проходження медичного огляду, залишиться без змін.

Загалом, цей законопроект спрямований на посилення відповідальності та запобігання бездумному водінню, особливо під впливом алкоголю, наркотиків або інших інтоксикантів. У разі ухвалення, він внесе суттєві зміни до Адміністративного кодексу України та сприятиме поширенню безпечного водіння.