Українці у 2023 році повинні сплатити податки за свої автомобілі, які купили протягом п’яти років. Про це пише «Хвиля».

Наразі ставку транспортного податку встановлено на рівні 25 тисяч гривень у календарний рік за кожен автомобіль, який підпадає під оподаткування.

За транспортні засоби, придбані протягом року, транспортний податок сплачується починаючи з місяця, у якому виникло право власності на такий об’єкт. Якщо ж не заплатити протягом 60 днів, сума податку буде рости. Якщо заплатити в перші 90 днів — плюс 10% до штрафу, після 90 днів — 20%. Крім того, автомобіль або інше майно можуть заарештувати (так званий податкова застава).

Користуватися машиною можна і в заставі, але продати або подарувати її не вийде. Більш того, податківці мають право стягнути автомобіль, продати його, з отриманої суми отримати платіж а здачу повернути вже колишньому власнику автомобіля. Правда, така ситуація — велика рідкість. Найчастіше боржники після податкової застави відразу ж платять за рахунками.

Якщо за 12 місяців у автомобіля було кілька власників, то розділять і суму податку. Припустимо, ви продали автомобіль в травні. В такому випадку вам потрібно оплатити п’ять місяців, а наступному власникові — сім. 25 тисяч розділять на 12 і примножать на п’ять. Отримана цифра — 10,4 тисячі — і є сума податку.

Податок поповнює місцевий бюджет, тому в повідомленні мають вказувати реквізити для сплати за місцем реєстрації власника. Однак цю норму порушують і самі податківці.