Двічі на рік в Україні частково змінюються правила дорожнього руху. Попри те, що пункт правил, який передбачає різні дії від водія в різну пору року, прийняли відносно давно, багато водіїв досі забувають про нього. Так, починаючи з 1 травня на всій території України набирає законної сили так звана «літня» реакція ПДР, повідомляє Bigmir.

Відповідно до пункту Правил дорожнього руху 9.8, водії з 1 травня 2023 року можуть їздити з вимкненими ходовими вогнями за межами населених пунктів:

З 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути включені денні ходові вогні, а у разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар.

Необхідність включати ДХВ або ближнє світло фар необхідно з точки зору безпеки на дорозі, адже авто з увімкненими фарами навіть у світлий час доби набагато краще видно на дорозі. Варто зазначити, що у деяких європейських країнах необхідність включати ДХО діє протягом усього року.

Зазначимо, що це не єдине «літнє» обмеження для водіїв в Україні. Нагадаємо, що з недавніх пір у Києві діє збільшене обмеження швидкості до 80 км/год.