В Україні світловідбиваючі елементи на одязі стали обов’язковими для пішоходів ще у 2020 році, проте покарання за їхню відсутність у темний час доби не передбачено. Новим законопроектом пропонується запровадити штрафи за це порушення, повідомляє «Фокус».

В Україні можуть бути запроваджені нові штрафи для пішоходів. До Верховної Ради внесено законопроект №9203, яким передбачено відповідальність за пересування у темний час доби без світловідбивних елементів на одязі.

Проект закону вносить зміни до ст. 127 Кодексу України про адмінпорушення. За рух пішоходів у темний час доби по проїжджій частині без світловідбивних елементів (жилетів, наклейок чи смуг) пішоходу загрожує штраф у розмірі 255 гривень.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що хоча світловідбиваючі елементи вночі стали обов’язковими для пішоходів ще з 2020 року, жодної відповідальності за їхню відсутність досі не передбачено.

Саме погана видимість у темну пору доби і особливо в осінньо-зимовий період є однією з найпоширеніших причин смертельних ДТП, тому ухвалення законопроекту покликане підвищити безпеку дорожнього руху.