В Україні повернули обов’язковий техогляд автомобілів. Таким чином держава гармонізувала своє законодавство з європейськими стандартами, що є вимогою для вступу Україні до Євросоюзу. Відповідно, за непроходження перевірки запровадили адміністративне покарання.

OBOZREVATEL розбирався, за яких обставин таке покарання може бути призначене і які заходи будуть застосовувати до порушників.

Регулює це питання ч. 3 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Згідно із цим документом, якщо водій керує транспортним засобом, який не пройшов відповідну перевірку, що вперше був виявлено поліцейськими, на нього має бути накладено штраф у розмірі 340 грн.

Повторне порушення впродовж року збільшує це покарання, це передбачає ч. 4 ст. 121 КУпАП. В такому разі штраф має скласти від 850 до 1700 грн з позбавленням прав на термін від 3 до 6 місяців. Або ж за повторне порушення може бути призначений адмінарешт на строк від 5 до 10 діб.

При цьому адміністративний арешт не є тюремним ув’язненням. Це найбільш суворий тип адміністративного покарання. Порушника в такому разі утримують у спеціальних приймальниках або ізоляторах тимчасового затримання Національної поліції окремо від ув’язнених. Забезпечення заарештованих за умовами цієї норми здійснюється відповідно до умов в’язниць загального режиму.