В Україні встановлено заборони та вимоги до перевезення дітей у автомобілях, які нерідко ігноруються. Як можуть покарати водія, який нехтує правилами, розповіли у Головному сервісному центрі МВС, пише Znaj.ua.

Згідно з правилами правил дорожнього руху, діти можуть перевозитися на передньому сидінні в автокріслі з моменту народження до трьох років, аналогічно це стосується і заднього сидіння. Сидіти на передньому сидінні, без використання дитячих пристроїв дозволяється, якщо зростання дитини становить не менше 145 сантиметрів, незалежно від віку.

У випадку, якщо в автомобілі знаходиться дитина нижче зазначеного зростання, то повинні бути встановлені утримуючі дитячі системи. Такі пристрої можуть бути використані лише у транспорті, який оснащений ременями безпеки.

Наголошується, що перевезення дітей на руках у дорослих є порушенням. Це заборонено як на передньому, так і задньому сидінні. Нехтування правилами перевезення дітей загрожує водієві штрафом у розмірі 510 гривень та 850 гривень у разі повторного порушення протягом року.