Правило, за яким українські водії на автомобілях з українськими номерами могли більше року вільно їздити по Німеччині, домовилися скасувати. Очікується, що остаточно питання про пільговий період для власників українських автомобілів вирішать у травні 2023 року.

Про це повідомляє видання «Pro Гроші» із посиланням на DW.

Зазначається, що згідно з німецьким законодавством на автомобілях з іноземною реєстрацією по країні не можна їздити довше, ніж рік після приїзду. Після початку російської навали Німеччина прийняла близько мільйона українських біженців, деякі з них прибували до країни у 2022 році на автівках. Отже, ці люди тепер мають по-новому реєструвати свої автівки, щоби далі ними користуватися.

Зазначається, що рішення не продовжувати дію пільгового періоду для українських авто погодили представники земельних урядів з питань реєстрації автомобілів під час засідання комітету.

«Усі вважають, що коли спливає термін, потрібно пройти процедуру поставлення на облік. Це і наявність страхування і сплата податків, а також виконання вимог безпеки руху і реєстрації згідно з приписами щодо захисту даних», – зазначили у міністерстві транспорту землі Саар.

Як саме українські водії проходитимуть процедуру реєстрації транспортних засобів, стане відомо після міжвідомчого засідання, яке відбудеться у травні.