За деякі порушення в Україні передбачено дуже серйозну відповідальність, але тільки з другого разу. Так, за непройдений техогляд водієві може загрожувати не лише штраф, а й позбавлення прав та адміністративний арешт. З особливостями українського законодавства нещодавно зіткнувся один із водіїв, повідомляє Bigmir.

Все почалося з того, що водія оштрафували за непройдений техогляд на 340 гривень згідно з ч.3 статті 121 КУпАП. Після сплати штрафу водія ніхто не попередив, що друга постанова за це ж правопорушення передбачає не лише штраф, а й можливість втратити права.

Відповідно до частини 4 статті 121 КУпАП за повторну поїздку протягом року на несправному автомобілі або на авто без техогляду, водієві загрожує штраф (від 850 гривень до 1700 гривень), а також позбавлення прав (від 3 до 6 місяців) або адміністративний арешт (від 5 до 10 діб).

Враховуючи, що водій покаявся і побажав, щоб суд залишив йому посвідчення водія, у справі № 734/848/23 було прийнято рішення про накладення на водія додаткової санкції у вигляді адміністративного арешту протягом 5 діб.

Нагадаємо, що нещодавно ми розповідали про те, чому в Україні все-таки відмовилися повертати техогляд для всіх категорій транспортних засобів.