Одним із найнебезпечніших порушень правил дорожнього руху залишається керування автомобілем у стані алкогольного чи іншого сп’яніння. За минулий 2022 рік понад 90 людей загинули, а понад тисячу осіб отримали травми через «п’яні» аварії.

Український парламент планує значно посилити відповідальність таких водіїв. Про це стало відомо завдяки новому законопроєкту, який уже підготували народні депутати, пише Znaj.ua.

За словами авторів законопроєкту, чинні штрафи, які й так насправді дуже значні, недостатньо високі, щоб переконати людей так не чинити. Саме тому в Україні хочуть запровадити кілька рівнів відповідальності.

Перший залишається незмінним – штраф 17 000 гривень та позбавлення права на керування авто на рік.

Якщо водій знову потрапить п’яним за кермом протягом року, то штраф зросте до 51 тисячі або адміністративний арешт на 10 діб, позбавлення права на керування авто на 5 років, конфіскація авто.

Якщо і після цього до водія нічого не дійде, то за третій раз водіння після вживання алкоголю йому доведеться викласти вже 68 000 грн. або адмінарест на 15 діб, позбавлення права на керування авто на 10 років із конфіскацією транспортного засобу.

Вживання водієм алкоголю після ДТП або зупинки поліцейським до проведення медогляду тягне за собою штраф у розмірі 34 000 гривень або адмінарешт на 15 діб, позбавлення права на керування авто на 3 роки.

Автори документа сподіваються, що його буде ухвалено як закон, щоб підвищити безпеку дорожнього руху в Україні. Але варто зазначити, що він поки що залишається проєктом і має пройти всі необхідні процедури, щоб стати законом.