Міністерство внутрішніх справ України оголосило, що певні типи водійських посвідчень необхідно буде замінити на нові. Зокрема, українські водії повинні обміняти своє перше водійське посвідчення, яке дійсне протягом двох років.

Згідно з повідомленням Міністерства, обмін може відбутися лише після того, як закінчиться термін дії оригінального посвідчення. Таким чином, водії повинні відвідати сервісний центр на наступний день після закінчення терміну дії посвідчення, щоб розпочати процес обміну.

Під час воєнного стану водії повинні пред’явити паспорт, податковий код (ІПН) та водійське посвідчення, термін дії якого закінчився, при зверненні за заміною. Медична довідка в цей час не потрібна.

Якщо водій не отримав більше двох штрафів протягом терміну дії свого посвідчення, він не повинен подавати жодних додаткових документів і може отримати нове посвідчення без ускладнень.

Міністерство також уточнило, що якщо водій ще не встиг обміняти своє тимчасове посвідчення на нове, він може продовжувати користуватися ним до скасування воєнного стану. Більше того, посвідчення, термін дії якого закінчився, залишається дійсним на території України.

Важливо зазначити, що обмін водійських посвідчень стосується лише певних типів посвідчень, а не всіх водіїв. Тому водіям рекомендується відвідати місцеві сервісні центри, щоб визначити, чи потребують вони заміни посвідчення.

Рішення про обмін водійських посвідчень, ймовірно, має на меті забезпечити безпеку та дотримання водіями правил дорожнього руху на українських дорогах. Вимагаючи оновлені посвідчення, влада може гарантувати, що водії знають сучасні правила та протоколи безпеки.

Загалом, хоча процес обміну може спричинити незначні незручності для деяких водіїв, він є важливим кроком на шляху до підтримання безпеки та порядку на дорогах України. Забезпечуючи актуальність посвідчень, уряд може краще контролювати дотримання правил дорожнього руху та гарантувати безпеку всіх водіїв і пасажирів.