Тепер в Україні військовим стане набагато простіше поповнювати свій автопарк, якщо є така потреба. Український уряд вніс зміну до закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Йдеться про те, які транспортні засоби можуть бути мобілізовані для потреб Збройних сил України та інших військових формувань у особливий період.

Про це стало відомо завдяки повідомленню постійного представника Кабміну у Верховній Раді України Тараса Мельничука, пише Znaj.ua.

За словами Тараса Мельничука, йдеться про транспортні засоби, які перебувають на обліку підприємств, установ та організацій.

Зміни надали ТЦК (колишні військкомати – ред.) можливість подавати до сервісних центрів МВС запити на інформацію про транспорт, який може бути мобілізований для потреб Збройних сил та інших військових формувань у особливий період.

Які дані отримають українські захисники

Дані про реєстрацію, перереєстрацію та зняття з обліку такого транспорту з МВС зобов’язані передавати до центрів комплектування щокварталу та протягом п’яти робочих днів з дати надходження відповідних запитів.

Також не варто забувати і той факт, що в особливий період може бути «мобілізований» і транспорт приватних осіб на військові потреби. Однак при цьому потрібна участь юристів, які підтвердять цей факт.