З 1 квітня 2023 року на українських водіїв чекають нові штрафи у розмірі від 3400 до 40 800 гривень. Запровадження цих штрафів стало можливим завдяки Постанові Кабінету Міністрів України № 1007, яка була прийнята у вересні 2021 року з метою приведення правил дорожнього руху у відповідність до міжнародних стандартів, пише Avtosota.

Нові штрафи пов’язані з водійськими правами в Україні. Зокрема, водійське посвідчення, яке отримують українці, містить штамп з кодом “78”, який означає, що водій склав практичний іспит з використанням автоматичної коробки передач. Якщо цей штамп присутній у посвідченні, водій має право керувати транспортними засобами лише з автоматичною коробкою передач. І навпаки, якщо штамп відсутній, водієві дозволено керувати будь-якою коробкою передач.

Відтепер керування транспортним засобом з механічною коробкою передач без складання відповідного іспиту є правопорушенням, за яке передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 3400 гривень. Це штраф за перше порушення. Однак, якщо протягом року водія, який керує автомобілем з механічною коробкою передач, зупинить поліцейський, а в посвідченні водія буде відсутній код “78”, штраф збільшиться до 40 800 гривень.

Крім того, водій також може бути позбавлений права керування транспортним засобом.

Ці зміни були запроваджені з метою підвищення безпеки на дорогах шляхом забезпечення володіння водіями необхідними знаннями та навичками для керування транспортними засобами з механічною коробкою передач. Нові штрафи покликані стати стримуючим фактором для водіїв, які можуть піддатися спокусі керувати транспортними засобами, для керування якими вони не мають відповідної кваліфікації.

Важливо зазначити, що керування автомобілем з механічною коробкою передач без відповідного посвідчення є не тільки незаконним, але й небезпечним. Без належної підготовки водії можуть не впоратися з керуванням, що може призвести до аварій та травм. Нові штрафи покликані заохотити водіїв дотримуватися правил і норм, роблячи дороги безпечнішими для всіх.

Таким чином, нові штрафи, запроваджені українським урядом, покликані сприяти підвищенню безпеки на дорогах шляхом забезпечення наявності у водіїв необхідної кваліфікації для керування транспортними засобами з механічною коробкою передач. Штрафи мають стати стримуючим фактором для водіїв, які можуть піддатися спокусі керувати транспортними засобами без необхідної підготовки. Важливо, щоб водії дотримувалися правил для забезпечення власної безпеки та безпеки інших учасників дорожнього руху.