Відомо, що за порушення правил дорожнього руху відповідальність несе водій автомобіля. Ця відповідальність охоплює також безпеку пасажирів, які перебувають в авто разом із ним. Зараз мова піде про дуже поширене порушення, якого припускається майже кожен водій. Щоб уникнути отримання штрафу, необхідно дотримуватися правил безпеки на дорозі та відповідати за свої дії на дорозі.

Справа в тому, що автомобілістам забороняється їздити, якщо хоч один пасажир авто не пристебнутий ременем безпеки. Однак є такі випадки, коли це робити не обов’язково.

Не пристібати ремінь безпеки можуть інструктори та пасажири таксі, які їдуть містом, також водії та пасажири оперативного та спецтранспорту.

Водії та пасажири з інвалідністю можуть також не пристібатися, якщо інвалідність перешкоджає цій процедурі.

Однак було введено деякі зміни до правил дорожнього руху і тепер за межами населених пунктів пристібатись мають всі.

Важливо повідомити, якщо в авто перевозиться дитина зростом до 145 сантиметрів, то вона обов’язково має перебувати у спеціальному кріслі. Так, якщо вас зупинять, а в такій ситуації немає крісла, буде оформлено протокол.

Щодо штрафів за ці популярні порушення, то вони досить великі. Наприклад, за перше порушення штраф буде 510 гривень, а у разі ДТП штраф складатиме від 2400 до 8500 гривень.

Крім цього, було акцентовано увагу на тому, що за не пристебнутих пасажирів відповідає водій. Так, це говорить про те, що йому доведеться заплатити штраф за кожну не пристебнуту людину в його машині.