Найбільшу частку на ринку вітчизняних авто займають легковики, лідером яких є Skoda. Також випускають вантажівки, автобуси та напівпричепи.

За перший квартал 2023 року українці зареєстрували 1975 нових транспортних засобів, зібраних або переобладнаних в Україні. За рік показник зменшився на 1,6%. Про це повідомляє Avtosota із посиланням на Інститут досліджень авторинку.

Більшість із загального числа – це легкові авто (59,2%). У цьому сегменті лідером залишається марка Skoda, автомобілі якої збирають із імпортних машинокомплектів у Закарпатській області на заводі “Єврокар”. Таких у першому кварталі зареєстрували 28,5% (442 од.). На другому місці – бренд СКС (290 од.), під яким група компаній “Спец-Ком-Сервіс” виготовляє спеціалізовані транспортні засоби. Третє місце – марка АП (174 од.).

Вантажні автомобілі (LCV та масою понад 3,5 тонни разом) у переліку українського транспорту у першому кварталі 2023 року зайняли частку 22,1%. Тут найпопулярнішими є фургони, тентовані борти та самоскиди виробників СКС, Reform, Isuzu та інших.

Ще 13,5% українського автопрому припадає на автобуси (267 од.). Більшість із них призначені для перевезення дітей. Серед брендів найпопулярнішим став “Еталон” (114 од.). Друге місце посів Ataman (110 од.), третє – ЗАЗ (23 од.).

Інші 6,2% ринку – напівпричепи (122 од.). Лідером сегмента став бренд Everlast.

Аналітики наголошують, що виробництво автомобілів повного циклу в Україні сьогодні відсутнє, а український VIN-код та маркування Made in Ukraine одержують транспортні засоби, зібрані в Україні з машинокомплектів або переобладнані з шасі, імпортованих з-за кордону.

За рік, з березня 2022 до березня 2023 року, номерні знаки вперше отримали 6900 українських транспортних засобів.