Статистика показує, що Польща, Німеччина та США домінують на ринку вживаних автомобілів серед українців. У березні 2023 року українці імпортували загалом 3 334 автомобілі з Польщі, 2 954 – з Німеччини та 2 949 – зі США, що робить їх трьома країнами-лідерами з імпорту вживаних автомобілів. Про це пише Avtosota.

Окрім цих трьох країн, українці також придбали 703 автомобілі з Литви, 620 – з Нідерландів та 464 – з Естонії. Китай, Данія, Південна Корея та Угорщина були серед найменш популярних країн, з яких українці імпортували лише 134, 116, 96 та 74 автомобілі відповідно.

Цікаво, що найбільшою популярністю серед українських покупців користувалися автомобілі вартістю 1-2 тисячі доларів. Фактично, 32,8% всіх розмитнених імпортних автомобілів були придбані в цьому ціновому діапазоні.

Експерти також зауважили, що понад 62% усіх ввезених вживаних автомобілів коштували менше 5 тис. доларів, а понад 82% – менше 10 тис. доларів.
Розмитнення

Загалом українці витратили 3,3 мільярда гривень (близько 79 мільйонів доларів) на купівлю вживаних автомобілів за кордоном. Ці цифри не дивують, враховуючи, що ринок вживаних автомобілів в Україні не настільки розвинений, як у Польщі, Німеччині та США. Як наслідок, українці віддають перевагу імпорту вживаних автомобілів з-за кордону, особливо з цих країн, де вони можуть знайти автомобілі хорошої якості за помірними цінами.

Таким чином, ринок вживаних автомобілів в Україні процвітає, а Польща, Німеччина та США входять до трійки країн, звідки українці купують вживані автомобілі. Хоча автомобілі вартістю 1-2 тисячі доларів є найпопулярнішими, українці, як правило, віддають перевагу вживаним автомобілям, які коштують менше 10 тисяч доларів США.