В Україні можуть ввести нові штрафи для водіїв транспортних засобів.

Проект закону, який передбачає відповідальність за порушення безпеки дорожнього руху, вже зареєструвано у Верховній раді.

Повідомляється, що законопроект розроблено з метою покращення якості закону про відповідальність за скоєння адміністративних правопорушень щодо безпеки експлуатації транспорту.

Зокрема, законом передбачено такі нововведення:

  • запровадження штрафу для пасажирів без поясів безпеки або шоломів – 510 гривень (зараз за дане порушення штрафують безпосередньо водіїв);
  • збільшення штрафів за керування транспортними засобами з технічними несправностями у 2,5 рази, тобто до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • заборона на використання транспортних засобів, що порушують діючі екологічні норми (йдеться про експлуатацію ввезених з-за кордону автомобілів, які не мають документів, що засвідчують їхню відповідність вимогам технічних регламентів – від Євро-2 до Євро-6 – та екологічних стандартів).

“Одна з причин виникнення дорожньо-транспортних пригод та їх тяжких наслідків – керування транспортними засобами, які мають суттєві технічні несправності, самовільно чи технічно погано переобладнані, не відповідають технічним параметрам виробника тощо”, – зазначили автори законопроекту в записці пояснення.

За їхніми словами, в Україні відсутній суворий контроль за експлуатацією транспорту, норми, які встановлюють відповідальність на рівні адміністративних правопорушень, застарілі, а санкції не виконують карального ефекту.