На фото нижче — один з майданчиків у Харкові, де зберігаються пошкоджені обстрілами автівки. Таких – покарьожених, понівечених, згорівших автомобілів тут близько 500.

І це лише частина всіх знищених ворогом цивільних легковиків мещканців Харкова. Таке собі кладовище машин. Наче кадри фільму жахів. Німі свідки злочину з боку російської федерації проти мирного населення. Ліквідовуючи наслідки ракетних ударів по Харкову, розтрощені автівки, точніше, те, що залишилось від них, вирішили прибрати з дворів та вулиць, і зібравши до купи, поки що розмістити в одному місці, пише izvestia.kharkov.ua.

«Коли на початку був масовий обстріл з боку рф, це в основному і Салтівки і Горизонту, стала утворюватись велика кількість постраждалих авто, і вони нам заважали і роботі комунальних служб, пожарних автівок, швидкої допомоги, рятувальних машин. Мером було прийнято рішення прибрати ці авто на якийсь майданчик. І ще ця робота у нас не закінчилась, є ще якась кількість авто, які знаходяться десь в районах, і де їх власники ще не бажають, щоб їх забрали», — розповів директор департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради Дмитро Липовий.

Таких майданчиків з пошкодженими автівками у Харкові два. Щодо їх подальшої долі, то рішень поки що немає.

«Я думаю, вони тут будуть стояти рівно стільки, доки будуть прийняті якісь юридичні механізми до їх долі.
При бажанні, власник має право забрати свою автівку з майданчика, говорять у міськраді, але наразі такі випадки поодинокі. Бо всі ці авто агресор перетворив на купу металобрухту», — зазначив Липовий.

Також варто зазначити, що на сьогодні розробка оптимального механізму компенсації за знищення чи пошкодження транспортного засобу тільки розпочалася. Крім цього, Україна зможе підрахувати завдані збитки державі та громадянам і звернутися до Міжнародного суду ООН з позовом про репарації, до яких можуть входити також і суми завданих збитків фізичним особам.