Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що передбачає обмеження імпорту неякісних автомобілів з Європи (ЄС) та введення великих штрафів за експлуатацію автомобілів, технічні характеристики яких не відповідають встановленим в Україні нормам.

Про це йдеться у законопроєкті №9210-1.

За словами авторів законопроєкту, його метою є боротьба з практикою імпорту автомобілів з Європейського Союзу, які містять деталі нижчої якості, такі як двигун або інші компоненти, що може негативно вплинути на екологічні показники та загальну безпеку автомобілів.

У пояснювальній записці вказується, що керування автомобілем, який має серйозні технічні несправності, було несанкціоновано або технічно неякісно переобладнано, а також не відповідає технічним характеристикам виробника, може бути однією з причин ДТП та їх тяжких наслідків.

З метою запобігання порушенням та уникнення штрафних санкцій автовласникам слід переконатися, що їхні автомобілі відповідають необхідним технічним вимогам і проходити техогляд вчасно. Якщо водій їздить автомобілем, що містить компоненти нижчої якості або не відповідає встановленим технічним стандартам, то він підлягатиме штрафу у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також, власникам автомобілів, які не пройшли техогляд вчасно, загрожує штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, який наразі становить 680 грн.

Передбачається, що нові правила, запропоновані депутатами, допоможуть підвищити безпеку руху транспортних засобів на дорогах України та зменшити кількість ДТП, спричинених технічно несправними машинами.