Влітку 2023 року в Україні розпочнеться реформа складання теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія. Голова Головного сервісного центру МВС Микола Рудик розповів, які саме відбудуться зміни, пише today.ua.

По-перше, під час теоретичного іспиту проходитиме відео та аудіозапис не лише кандидата на отримання посвідчення водія та руху його рук, але також і екзаменатора та його рухів. Здійснюватиметься відеозапис всього екзаменаційного класу та екрану монітора робочого місця, на якому кандидат складає теоретичний іспит.

По-друге, під час практичного іспиту здійснюватиметься відео та аудіозапис усіх рухів кандидата та екзаменатора, у тому числі руху рук та ніг. Крім того, буде проводитися відео та аудіозапис дорожньої обстановки попереду автомобіля та, по можливості, позаду автомобіля.

Для цього на автомобілі, які використовують для практичних іспитів, встановлять спеціальний технічний комплекс. Його, до речі, вже тестують. До кінця 2023 року практично всі автомобілі будуть оснащені таким комплексом фіксації.

По-третє, у кандидатів на отримання посвідчення водія стане менше спроб для складання практичного іспиту. Зараз, якщо кандидат тричі не склав практичний іспит, йому потрібно знову пройти теоретичну підготовку, а потім йому дають ще три спроби складання практичного іспиту. Скільки спроб складання практичного іспиту планує залишити МВС – Рудик на даль не уточнив.

Кандидат, який з першого разу не склав теоретичний чи практичний іспит, зможе скласти його повторно через 10 календарних днів. У кандидатів буде більше часу на отримання відеофайлу з процедури складання іспиту, щоб він зміг оскаржити його результати. Але скільки часу збільшитися цей термін – не уточнюється.

За словами Миколи Рудика, передбачені й інші нововведення у процес складання іспитів на отримання посвідчення водія. Очікується, що ця реформа унеможливить спекуляції під час складання та приймання іспитів.

До речі, влітку 2023 року також розпочнеться реформа сервісних центів МВС, щоб знизити рівень корупції до мінімуму. Кількість територіальних сервісних центрів МВС знизиться зі 148 до 55, а всі їхні співробітники пройдуть перевірку на благонадійність.