Українські автолюбителі мають певну слабкість до добре оснащених автомобілів, зокрема позашляховиків. Однак, серед усього розмаїття їх водійської функціональності, необхідно уміти розбиратися. MMR розповів про кнопки, з якими потрібно бути особливо обережними.

Більшість позашляховиків мають кнопки для активації блокувань диференціалів, зазвичай це “перед”, “зад” та “міжосьова”. Якщо одну з них увімкнути під час повороту, автомобіль стане набагато важче керованим і навіть може занести й злетіти в кювет.

Ще одна небезпечна кнопка – активація електронного гальма стоянки. У такій конструкції замість тросів використовуються дроти, що з’єднані з керуючим блоком та електромоторами системи уповільнення. Якщо активувати механізм під час руху, автомобіль спочатку втратить стійкість і почне “смикатися”.

Третьою кнопкою є “старт-стоп”, яку легко ненавмисно натиснути рукою, особливо вона розташована поруч з кермом. Якщо це станеться на низькій швидкості, немає потреби хвилюватися, оскільки електроніка налаштована таким чином, щоб двигун не заглушувався. Але якщо автомобіль рухається зі швидкістю, скажімо, 70 км/год, то заглушення двигуна може мати серйозні наслідки. Особливо це може бути небезпечним у пробках або на світлофорі, коли водій автомобіля, що йде ззаду, бачить зелений сигнал і прискорює.

Тому водіям слід бути обережними та уважними під час використання цих кнопок. Важливо знати, які функції вони активують і як вони можуть вплинути на поведінку автомобіля. Знання про правильне використання цих кнопок допоможе уникнути небезпеки на дорозі і зберегти безпеку себе та інших учасників руху.

Нагадаємо, що позашляховики, які пропонують широкий спектр функцій, можуть бути дуже корисними та зручними автомобілями. Однак, важливо ретельно ознайомитися з їхніми можливостями та особливостями, а також дотримуватися правил безпечного використання, щоб насолоджуватися всіма перевагами цих автомобілів без ризику для себе та оточуючих.