Завдання поліцейського – ретельно перевірити та задокументувати інформацію, що міститься у водійському посвідченні. На жаль, нерідкі випадки, коли поліцейські безпідставно вилучають документи водія. У зв’язку з цим експерти наголошують на важливості того, щоб водії завжди мали при собі комплект документів для власного захисту, пише Avtosota.

Під час спілкування з працівником патрульної поліції водії повинні мати при собі такі основні документи: дійсне посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційний документ на транспортний засіб та поліс обов’язкового страхування.

У разі зупинки водії зобов’язані пред’явити ці документи співробітнику патрульної поліції. Однак багато людей не впевнені, чи повинні вони фізично передавати свої документи поліцейському, чи просто показати їх, не випускаючи з-під фізичного контролю.

Відповідно до закону, що регулює діяльність Національної поліції, водії не тільки зобов’язані пред’явити свої документи патрульному поліцейському, але й зробити це таким чином, щоб поліцейський міг прочитати і записати необхідні дані. Цікаво, що в законі прямо не зазначено, що документи повинні бути фізично передані поліцейському. Таким чином, водії не зобов’язані фізично віддавати свої документи; натомість вони можуть показати їх поліцейському в розгорнутому вигляді для перевірки.

Якщо водій добровільно передає свої документи патрульному поліцейському, поліцейський має право отримати та ознайомитися з ними. Він може приступити до перевірки та фіксації даних, тримаючи документи в руках.