Іспити для майбутніх водіїв в Україні стануть суворішими. Головний сервісний центр МВС ініціює запуск пілотного проекту, який має на меті забезпечення максимально прозорих умов складання іспитів у сервісних центрах МВС.

Про це повідомили у головному сервісному центрі МВС, пише «Апостроф».

Пілотний проект стартує вже 1 червня 2023 року у Львівській, Одеській, Вінницькій та Київській областях. Інших регіонів зміни поки що не торкнуться. За результатами пілотного проекту після врахування всіх можливих нюансів відбудеться масштабування вже на всю Україну (у планах це зробити до кінця поточного року).

Що зміниться?

Кандидати на отримання прав отримають більше інструментів для оскарження результатів іспитів у сервісних центрах МВС.

«У класах для теоретичних іспитів тепер буде фіксація на 4 відеокамери та мікрофон — не буде сліпих зон. Це унеможливлює сторонні особи підказувати кандидатам у водії, а також дозволить самому кандидату у разі потреби оскаржити результати складання теоретичного іспиту», — йдеться на сайті міністерства.

Крім того, в автомобілях категорії В – це легкові автомобілі – відеофіксація в салоні буде таким чином, щоб знімати і руки, і ноги майбутнього водія і руки та ноги екзаменатора, запис розмов у салоні теж буде.