Коли ми готуємося до поїздки автомобілем, важливо враховувати не лише нашу фізичну готовність, а й психологічний стан. Існує кілька ситуацій, коли керування автомобілем може бути небезпечним навіть без споживання алкоголю. Деякі лікарські засоби та психотропні речовини також можуть уповільнити реакцію та знизити нашу концентрацію на дорозі.

«АвтоГІД» назвав 4 такі випадки, коли краще утриматися від сідання за кермо.

Після прийому антигістамінних препаратів та психотропних засобів

Антигістамінні препарати першого покоління та деякі психотропні засоби можуть мати седативний ефект, тобто викликати сонливість та знизити реакцію. Це стосується і ліків, які продаються в аптеках без рецепта. Наприклад, седативні ліки, які призначаються для зняття тривоги, або снодійні речовини. Їх приймання перед поїздкою може підвищити ризик аварії, оскільки вони знижують реакцію та концентрацію.

За високої температури

Підвищена температура навколишнього середовища також може стати причиною того, що керування автомобілем стає небезпечним. Висока температура може призвести до втоми та дегідратації, що впливає на нашу фізичну та когнітивну здатність. У таких умовах реакція може бути уповільненою, а увага розсіяною. Тому, якщо зовнішня температура дуже висока, краще утриматися від керування автомобілем, особливо на довгих відстанях.

При недосипанні

Недосипання може серйозно вплинути на наше фізичне та когнітивне функціонування. Коли ми не отримуємо достатньо сну, наша реакція стає повільнішою, а увага менш стійкою. Це особливо небезпечно, коли ми сідаємо за кермо автомобіля, оскільки зменшена концентрація та збільшена сонливість можуть призвести до аварійної ситуації. Тому, якщо ми не відпочили достатньо, краще скористатися альтернативними засобами пересування або почекати, доки ми будемо відпочити.

У стані хронічного стресу

Стрес є однією з основних причин погіршення нашої фізичної та психологічної здатності. Хронічний стрес може призвести до зниження уваги, погіршення пам’яті та збільшення роздратованості. У такому стані керування автомобілем може бути небезпечним, оскільки ми можемо бути менш уважними до дорожньої ситуації та реагувати повільніше. Тому, якщо ми перебуваємо у стані хронічного стресу, краще знайти спосіб зняти напругу та відновити емоційну стабільність перед тим, як сідати за кермо.