Німеччина у рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні 66 американських бронеавтомобілів BATT UMG. Про це повідомили німецькі ЗМІ, пише today.ua.

Коли саме ЗСУ отримають ці колісні броньовані бойові машини – не уточнюється. Відомо, що уряд ФРН уже уклав відповідний контракт із компанією FFG, яка випускає ці броньовики.

Слід зазначити, що на озброєнні ЗСУ вже є бронеавтомобілі BATT UMG. Раніше в Мережі показали фото та відео з одним таким бронеавтомобілем під час боїв із російськими окупантами у Бахмуті.

Скільки таких бронеавтомобілів є у Збройних Силах України – не повідомляється. У 2022 році компанія The Armored Group, LCC (TAG) повідомила, що вона уклала контракт на постачання 100 бронеавтомобілів BATT UMG до однієї з країн Східної Європи. Мабуть, ці машини призначалися якраз для України.

BATT UMG побудований на шасі повнопривідного пікапа Ford F-550 Super Duty. Його довжина складає 6015 мм, ширина – 2317 мм, а висота – 2418 мм. Дорожній просвіт – 356 мм. Компонування – 2+6 або 2+8. Цей бронеавтомобіль оснащується фордовським дизельним 6,7-літровим двигуном з турбонаддувом потужністю 330 к.с., який працює разом із 6-ступінчастою автоматичною коробкою передач. Максимальна швидкість сягає 100 км/год.

BATT UMG може заїжджати на пагорби з ухилом до 60 градусів, перетинати схили з ухилом до 30 градусів та долати брід глибиною до 0,9 м.

BATT UMG має кілька варіантів бронювання. Наприклад, стандарт НАТО NSA та європейський стандарт CEN. Стандартна броня – Stanag 4569 1-го рівня.

Такий бронеавтомобіль призначений для перевезення особового складу та патрулювання. Також його використовують як санітарно-евакуаційну машину.

Раніше ЗМІ писали, що Україна може одержати німецькі бронетранспортери Fuchs. Але офіційно ця інформація не підтверджена. А ось те, що ФРН купує для ЗСУ 66 бронеавтомобілів BATT UMG – підтверджений факт. Але не хотілося б, щоб нам замість Fuchs передали BATT UMG. Це дуже різні бойові машини. Якщо Fuchs у версії машини вогневої підтримки може брати безпосередню участь у боях, то BATT UMG – ні, хоча він й має версії з кулеметом. BATT UMG призначений головним чином для патрулювання та спеціальних операцій.