Нещодавно Міністерство внутрішніх справ України видало розпорядження для водіїв країни, в якому закликало їх замінити певні типи водійських посвідчень на нові. Первинне посвідчення водія, термін дії якого становить два роки, необхідно обміняти після закінчення терміну його дії, причому процес заміни починається на наступний день після завершення дворічного періоду, пише Avtosota.

Для спрощення процесу обміну водій, який бажає отримати нове посвідчення під час воєнного стану, повинен надати паспорт, податковий код та старе водійське посвідчення, термін дії якого закінчився. Однак, якщо за період дії тимчасового посвідчення водій не мав більше двох штрафів, повторно подавати вищезгадані документи не потрібно, і нове посвідчення буде видано без будь-яких ускладнень.

Раніше для отримання нової ліцензії потрібно було надати медичну довідку встановленого зразка. Однак, у зв’язку з введенням воєнного стану, цю вимогу тимчасово скасовано. Ця зміна значно спрощує процес отримання нових прав для водіїв, усуваючи необхідність проходження медичних оглядів та пов’язану з цим паперову тяганину.

Якщо водій ще не встиг обміняти своє тимчасове посвідчення на нове, він може продовжувати користуватися ним до скасування воєнного стану. Крім того, важливо зазначити, що навіть після закінчення терміну дії старе посвідчення залишається дійсним на території України.

Важливо підкреслити, що обмін посвідчень стосується виключно певних типів посвідчень, а не всіх водіїв. Щоб з’ясувати, чи підпадає їхнє посвідчення під вимогу обміну, водіям настійно рекомендується звернутися до місцевих сервісних центрів за додатковими роз’ясненнями та роз’ясненнями.

На завершення, Міністерство внутрішніх справ України наголошує на важливості своєчасного обміну водіями посвідчень водія певного зразка на нові посвідчення. Спрощений процес отримання цих посвідчень, пов’язаний зі скасуванням вимог щодо надання медичної довідки під час воєнного стану, є важливим кроком уперед. Закликаємо водіїв бути поінформованими про ці зміни, щоб забезпечити безперешкодний перехід та уникнути будь-яких ускладнень з їхніми посвідченнями.