Чим довша у вас попереду мандрівка в автомобілі, тим ретельнішою має бути попередня перевірка його стану – це аксіома. Але як перевірити машину правильно? Про що подбати в першу чергу і що не забути в жодному разі?

OBOZREVATEL зібрав поради механіків з цього приводу. Основний список вийшов не дуже довгим – всього 5 пунктів. Але він дозволить вам подолати навіть дуже довгий шлях без типових форс-мажорів.

Перевірте ремені та шланги на наявність пошкоджень

Вихід з ладу такої простої деталі, як ремінь приводу чи шланг бензонасоса може намертво зупинити машину. Тому усі подібні деталі треба перевіряти перед поїздкою. Особливо якщо ви давно не проходили техогляд чи не ремонтували автомобіль.

У різних двигунах використовуються різні типи та кількість ременів та шлангів. Знайдіть інструкцію саме до своєї моделі в інтернеті. Наприклад на YouTube. Так ви наочно побачите, що саме вам треба оглянути і як це правильно зробити.

Також варто знати, які бувають типові поломки таких деталей. Наприклад, от як можна побачити, що ремінь потребує заміни:

 • на ньому з’явились блискучі плями – вони вказують на місця, де деталь сильно зносилась;
 • тріщини та потертості – у цих місцях ремінь з великою ймовірністю досить скоро порветься;
 • втрата натягу – предмет з часом розтягнувся і більше не виконує свою функцію належним чином.

Якщо ремінь має хоча б одну із цих ознак, його варто замінити. Якщо жодну – рухатись із ним і далі безпечно.

А ось типові ознаки поломки шлангів:

 • тріщини та опуклості – через ці місця деталь може протікати, особливо потрібно стежити за появою подібних несправностей у місцях навколо вигинів шлангу;
 • потертості та блискучі «скляні» місця – теплове пошкодження може частково розплавити шланги, а абразивне залишити потертості;
 • м’які ділянки – поки двигун холодний, стисніть шланги біля хомутів і промацайте шланг на предмет м’яких або кашкоподібних місць, вони є ознакою електрохімічної деградації, коли шланги руйнуються зсередини.

Огляньте шини вашого авто

Щоби колеса справно виконували свою функцію, шини мають бути накачані до потрібного тиску. Правильну для вашої моделі цифру ви можете знайти в посібнику користувача або нагуглити. Перевірте також глибину протектора.

Подбайте про гальмівні колодки

Від справності гальм залежить не тільки ваша безпека, але й інших учасників дорожнього руху. Тому вони обов’язково мають бути абсолютно справними. Гальмівні колодки більшості автомобілів видно через отвори в ковпаку, тому вам навіть не потрібно знімати колесо, щоб побачити їх стан. Посвітіть на них ліхтариком, щоби побачити – товсті вони чи тонкі. Якщо їхня товщина складає менше 0,7 см, колодки точно потрібно замінити. А якщо вони зношуються нерівномірно, велика ймовірність того, що у вас порушено сходження.

Перевірте рідини та долийте їх

Залежно від типу трансмісії у вашому автомобілі для його безперебійної роботи потрібно п’ять чи шість основних типів рідин:

 • моторна олива;
 • гальмівна рідина;
 • трансмісійна рідина, якщо ви їздите на автоматі;
 • охолоджувальні рідина/антифриз;
 • рідина гідропідсилювача керма;
 • рідина склоомивача.

Щоби переконатись, що їх у вашій машині достатньо, дочекайтесь, поки повністю охолоне двигун, а потім зазирніть під капот. У кожного резервуара для рідини має бути доступна для огляду та зняття кришка, а також видимі лінії заливки, або для масла – щуп. Скористайтесь ними, щоби побачити рівень заповненості резервуарів. За потреби долийте необхідну рідину.

Перевірте фари і двірники

Цю перевірку треба здійснювати перед будь-яким виїздом. Немає нічого гіршого, ніж усвідомити, що засоби забезпечення огляду вашого автомобіля вийшли з ладу посеред несподіваної зливи, хуртовини або туману. Всі фари мають загоратись, а двірники рівномірно рухатись та щільно прилягати до скла. Про всяк випадок возіть з собою запасні лампочки та щітки – вони можуть знадобитись у будь-який момент. Навіть якщо для заміни ваших фар потрібен справжній механік, що часто буває з новими автомобілями, наявність деталі під рукою означає, що вам не доведеться чекати надходження замовлення.