В Україні готують нововведення щодо розмитнення автомобілів. На даний момент доопрацьовується законопроєкт, щоб знайти «безкорупційну формулу». Деталі розповів керівник з розвитку електронних послуг у Міністерстві цифрової трансформації Мстислав Банік в ефірі «Сніданок з 1+1», повідомляє Znaj.ua.

Розмитнення автомобілів стане доступним у додатку «Дія» і за прогнозами це станеться вже в 2023 році, втім, поки що невідомо, в якому саме місяці, адже обсяг робіт колосальний.

«Ми протягом цього року це зробимо. Зараз точно сказати, який місяць – досить складно. Це така велика титанічна реформа, над якою ми працюємо разом з митницею», – зазначив Мстислав Банік.

У Мінцифрі впевнені, що розмитнення через додаток «Дія» не тільки спростить процес для українців, а й допоможе подолати корупцію, яка на митниці не є рідкістю. За оцінками, рівень корупції на митниці сягає 50-150 мільйонів доларів на рік.

Мстислав Баник додав, що послугу з розмитнення авто в «Дії» буде запущено в найкоротший термін, але тільки після того, як Верховна Рада ухвалить необхідний законопроєкт. Наразі документ доопрацьовується.