В Україні за кілька років може з’явитися одразу декілька платних доріг. Наразі триває розробка техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для створення перших платних автобанів на території п’яти регіонів країни.

Як повідомляє видання «Pro Гроші» із посиланням на главу Держагентства відновлення Мустафу Найєма, мова про Дніпропетровську, Київську, Львівську, Одеську і Полтавську області.

«Це ТЕО за бюджетні кошти. Загальна вартість проєкту становить близько 6,5 мільярдів доларів», — розповів Найєм.

При цьому він назвав цей проєкт одним із найперспективнішим в Україні, реалізовуватимуть його відразу після того, як з’являться партнери. За словами Наєма, брати участь у проєкті планують компанії з Європейського Союзу.

«Ми почали працювати над ним ще до повномасштабного вторгнення. Цього поки що ще немає, але ми фактично зареєстрували законопроєкт, який дає нам змогу це зробити, і ми вже розуміємо», – підкреслив він.

Скільки коштуватиме проїзд по платній дорозі

Взимку 2022 заступник голови Державного агентства автомобільних доріг України Андрій Івко в інтерв’ю виданню Forbes заявив, що першою платною дорогою в Україні стане траса, яка з’єднає Краківець – Рівне. Вартість проїзду цією трасою становитиме близько 2,5 гривень за кілометр (8 євро).

При цьому водіям, які не хотіли користуватися платною трасою, обіцяли надати безплатну альтернативу.