Під час конференції Infrastructure Day Юлія Клименко, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, розповіла про плани комплексного переоформлення всіх водійських посвідчень в Україні. Запропоновані зміни передбачають, що громадяни будуть зобов’язані поновлювати свої посвідчення кожні 10-15 років, залежно від майбутніх законодавчих змін, прийнятих Верховною Радою.

Крім того, нові правила мають на меті запровадити процедуру підтвердження посвідчення водія кожні п’ять років для водіїв, які працюють у транспортних компаніях. Такий підхід відповідає практиці, що застосовується в Європейському Союзі (ЄС).

Раніше цього року Україна запровадила заходи для спрощення процесу отримання водійських прав, дозволивши претендентам проходити навчання та складати іспити в будь-якому місті, незалежно від їхнього освітнього рівня. Відтепер громадяни України можуть отримати посвідчення водія у сервісних центрах, розташованих по всій країні.

Міністерство внутрішніх справ України оголосило про нові правила отримання водійських посвідчень, згідно з якими можна буде скласти практичний іспит і отримати посвідчення в будь-якому сервісному центрі, розташованому у всій країні. Це означає, що особи матимуть можливість скласти іспит і отримати водійське посвідчення в будь-якому сервісному центрі, що належить до МВС.

Зусилля українського уряду щодо спрощення та оптимізації процесу отримання та продовження терміну дії посвідчень водія відображають його прагнення забезпечити безпеку водіїв та пасажирів, а також підвищити ефективність транспортних послуг в країні.

Вимоги щодо періодичного поновлення водійських посвідчень дозволяють органам влади забезпечити, що водії мають актуальні знання і навички, ознайомлюючи їх з останніми змінами у правилах дорожнього руху та безпечних практиках. Крім того, регулярне підтвердження ліцензій для водіїв транспортних компаній сприяє високій відповідальності та професіоналізму в цій сфері.

Ініціативи щодо централізації послуг з видачі ліцензій та надання можливості отримати ліцензію в будь-якому сервісному центрі в Україні демонструють орієнтацію уряду на доступність та зручність для громадян. Такий підхід позбавляє громадян необхідності долати великі відстані для проходження ліцензійних процедур, роблячи цей процес більш ефективним та зручним для користувачів.

Помінявши правила видачі водійських посвідчень, Україна прагне узгодити своє законодавство у цій сфері з міжнародними стандартами, зокрема з правилами, що встановлені Європейським Союзом. Це сприятиме наближенню до визнаних практик і допоможе Україні зміцнити свою репутацію як відповідального учасника глобальної транспортної спільноти, а також сприятиме полегшенню співпраці та мобільності між країнами.

Насамкінець, зусилля українського уряду, спрямовані на спрощення та оптимізацію процесу отримання та поновлення водійських посвідчень, підкреслюють його відданість безпеці водіїв та ефективному наданню транспортних послуг. Запровадження періодичного поновлення посвідчень, приведення їх у відповідність до стандартів ЄС та централізоване надання послуг з видачі посвідчень – все це сприяє вдосконаленню системи, яка приносить користь як водіям, так і країні в цілому.