Наразі в Україні розробляється техніко-економічне обґрунтування для впровадження платних доріг у регіонах Дніпропетровської, Київської, Львівської, Одеської та Полтавської областей. Про це пише «Стіна».

«Зараз робимо ТЕО для Дніпропетровської, Київської, Львівської, Одеської та Полтавської областей. І це ТЕО готується коштом бюджетних коштів. Загальна вартість проєкту становитиме близько 6,5 млрд», — повідомив глава Держагентства з відновлення Мустафа Найєм під час пресконференції у Лондон.

Він зазначив, що цей проєкт є одним із найперспективніших в Україні, які привертають увагу уряду, який уже зареєстрував законопроєкт, що дозволяє його реалізацію.

В рамках цього проєкту активно зацікавлені компанії із Європейського Союзу.

Альфонсо Гарсія Мора, віцепрезидент Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у Європі, Латинській Америці та Карибському басейні, оголосив про укладення меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством відновлення, Агентством відновлення та IFC.

Цей меморандум спрямований на розвиток системи платних доріг і згідно з Мором цей аспект є «критично важливим».

Раніше в Укравтодорі говорили про будівництво перших трьох платних доріг. У відомстві повідомили, що перша із платних магістралей проходитиме між містами Краковець та Рівне.

За користування автошляхом доведеться платити кілометрово — це буде коштувати близько 8 євроцентів за кілометр (приблизно 2,6 гривні).