Очевидно, що справний вогнегасник є обов’язковим елементом безпеки, однак викликає сумніви законність штрафу за його відсутність.

Сюжет цієї історії починається з того, що поліцейські зупинили водія, який дотримувався правил дорожнього руху. Після перевірки документів, поліцейські звернули увагу на наявність вогнегасника, аптечки і знаку аварійної зупинки. Незважаючи на те, що водій відповідав вимогам і мав всі необхідні предмети при собі, поліцейські вирішили перевірити термін придатності аптечки та роботу вогнегасника.

На жаль, виявилося, що вогнегасник не працює. В результаті, водію було складено протокол за порушення пункту 31.4.7 правил дорожнього руху, що передбачає штраф за “керування транспортним засобом з непрацюючим вогнегасником”.

Згідно з цим положенням, водіям, які рухаються по дорогах України, вимагається мати працюючий вогнегасник. У додаткових вказівках до цього положення зазначено, що тип та кількість вогнегасників повинні відповідати встановленим нормам, а вогнегасники, розташовані у транспортному засобі, повинні бути сертифіковані згідно вимог законодавства. Проте, згідно зі статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), відповідальність за непрацюючий вогнегасник не передбачена. Таким чином, поліція має право видати лише попередження за це порушення згідно зі статтею 125 КУпАП.

Після судового розгляду було встановлено, що керування автомобілем без аптечки та працюючого вогнегасника, призначеного для конкретного типу авто, заборонено законом. Однак, відповідно до КУпАП, відповідальність за непрацюючий вогнегасник не передбачена. Таким чином, поліція може лише попередити водія за це порушення згідно зі статтею 125 КУпАП.