Забезпечення високого рівня безпеки на дорогах є важливим пріоритетом для будь-якої країни. З цією метою українська влада нещодавно запровадила нові правила перевірки водіїв, підозрюваних у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Однією з ключових змін в оновлених інструкціях є скасування вимоги про наявність двох свідків при оформленні водія у стані алкогольного сп’яніння, пише Avtosota. Ця зміна має на меті значно спростити процес. Натомість нові правила дозволяють правоохоронцям покладатися на відеозаписи з нагрудних камер, які носять поліцейські, що відтепер вважатиметься достатнім доказом.

Рішення про запровадження цих змін було прийнято під час нещодавнього засідання Кабінету Міністрів України. Тарас Мельничук, представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді, поділився деталями поправки та її метою.

Основною метою цього нововведення є прискорення визначення відповідальності для осіб, які керують транспортними засобами у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Оновлена процедура зосереджена на вдосконаленні процесу проходження водіями огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують швидкість реакції та увагу.

Згідно з новими правилами, при зупинці транспортного засобу працівники патрульної поліції зобов’язані фіксувати огляд за допомогою нагрудних камер. Відзнятий матеріал долучається до справи або протоколу відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У ситуаціях, коли запис на відеокамеру неможливий, раніше було необхідним залучення двох понятих. Однак знайти двох свідків може бути складно, особливо під час порушень правил дорожнього руху, які відбуваються у віддалених районах або в нічний час, коли рух транспорту є малолюдним. Щоб вирішити цю проблему, нещодавнє нововведення наголошує на наявності у поліцейських спеціалізованого технічного обладнання для запису відеодоказів за різних погодних умов і в будь-який час доби.

Впровадження нагрудних відеокамер та використання записаних відеоматеріалів має кілька переваг. По-перше, це спрощує процес для правоохоронців, усуваючи необхідність пошуку та залучення двох понятих, тим самим заощаджуючи час та ресурси. Крім того, це зменшує ймовірність затримок і суперечок при оформленні документів на нетверезих водіїв, оскільки відеозапис є чітким і неспростовним доказом стану сп’яніння водія.

Варто зазначити, що використання нагрудних камер не обмежується лише випадками затримання нетверезих водіїв, але також може бути корисним для документування інших порушень правил дорожнього руху та забезпечення дотримання правил безпеки дорожнього руху. Відеозаписи слугують об’єктивним доказом, який може підвищити ефективність та результативність роботи правоохоронних органів.

Для успішного впровадження цих нових процедур дуже важливо забезпечити поліцейських надійними та зручними нагрудними відеокамерами. Ці пристрої повинні бути здатні знімати високоякісні кадри в різних умовах, зокрема, в умовах недостатнього освітлення, несприятливих погодних умов та у віддалених місцях.

Насамкінець, нещодавні зміни в українському законодавстві щодо перевірки водіїв на стан сп’яніння є позитивним кроком на шляху до підвищення безпеки дорожнього руху. Завдяки скасуванню вимоги про наявність двох свідків та запровадженню відеозаписів з нагрудних камер поліцейських, цей процес стає більш ефективним, зменшуючи затримки та надаючи об’єктивні докази. Впровадження технологічних досягнень у правоохоронні процедури не лише спрощує роботу, але й посилює підзвітність та сприяє створенню безпечнішого середовища для всіх учасників дорожнього руху.