Одна з найвідоміших байок, що циркулює серед автолюбителів, пов’язана з тим, як заправляти автомобіль “під зав’язку”.

Чимало водіїв вважають, що така практика може становити потенційну небезпеку, тоді як інші без вагань дотримуються цієї звички. Однак портал Avtosota має намір пролити світло на реальні проблеми, про які слід пам’ятати водіям.

Перш за все, одна з очевидних пасток – це заправка улюбленого автомобіля пальним з АЗС невідомого бренду. Дійсно, такі ризики все ще існують, особливо для тих, хто експлуатує автомобілі з дизельними двигунами. Придбане дизельне пальне може бути літнього сорту, яке може застигнути при низьких температурах, що призведе до раптової зупинки двигуна на жвавій трасі. Отже, якщо паливний датчик вказує на необхідність поповнення запасу пального, доцільно додати невелику кількість “важчого пального”, використовуючи при цьому спеціалізовані присадки, такі як антигелі та цетанові коректори. Після цього доцільно шукати АЗС, пов’язану з авторитетним і відомим брендом, що забезпечить надійність і надійність постачання пального.

Інший небажаний сценарій виникає, коли після заправки в салоні автомобіля з’являється різкий запах бензину. Це свідчить про можливе пошкодження з’єднань паливної системи. Якщо різкий запах з’являється миттєво, це може означати, що паливний насос негерметичний. Така ситуація часто виникає після ремонту, коли механіки не змогли вирішити проблему належним чином, що призвело до проникнення парів палива з баку в салон через пошкоджені ущільнювальні елементи. Якщо ви відчули виразний “аромат”, необхідно негайно звернутися до сервісного центру, оскільки сильний витік може призвести до небезпечної пожежі.

Тепер перейдемо до іншого поширеного явища. Деякі водії мають дивну звичку намагатися втиснути в бак ще трохи пального навіть після того, як бензонасос відключився. Така практика є недоцільною, оскільки може призвести до розливу бензину, якщо водій не зможе належним чином зафіксувати кришку бензобаку. Ця проблема часто зустрічається на старих автомобілях радянських часів.

Однак важливо зазначити, що сучасні іномарки також створюють свої проблеми. Вони мають складні системи вентиляції баку, оснащені численними клапанами. Один з таких клапанів, відомий як гравітаційний, перекриває вентиляційну трубку, коли автомобіль зазнає значного нахилу, тим самим запобігаючи розливу палива під час аварій. Інший клапан, вентиляційний, подає повітря в бак, щоб запобігти утворенню зон низького тиску. На жаль, коли відбувається акт “видавлювання” додаткового палива, ці клапани можуть вийти з ладу, що призводить до витоку палива через зливний отвір. У разі серйозної аварії така обставина потенційно може перерости в небезпечну пожежу.

На закінчення, дуже важливо проявляти скептицизм і не піддаватися чуткам і пліткам. Не соромтеся заправляти бак до клацання газової форсунки, що гарантує повну заправку, і ретельно закручуйте кришку заправної горловини. Дотримуючись цих правил, ви можете бути впевнені, що ваш досвід водіння буде позбавлений зайвих турбот.