Є ймовірність, що з 1 липня для українців повернуть ПДВ 20% та довоєнні акцизи, що може значно вплинути на вартість усіх видів пального. Проте існує можливість що рішення відтермінують.

Що буде з ціною на пальне з 1 липня

Експерт в області енергетики Геннадій Рябцев розповів для 24 каналу, що думки депутатів, щодо повернення довоєнних податків сильно різняться. Тож у законопроєкт можуть внести певні зміни або відтермінування.

«Тобто, якщо казати про повернення лише ПДВ 20%, то через зростання частки акцизу в ціні, вартість бензину і дизельного палива на АЗС може зрости на 2 – 3 гривні, а автогазу десь на 1 гривню. Якщо казати про повернення акцизного податку на довоєнний рівень, то це зростання може бути більш суттєвим, йдеться про щонайменше 10 гривень для бензину та дизпалива і приблизно 2 – 3 гривні для автогазу», — розповів Рябцев

Також він виділив декілька проблем, які нині присутні на ринку:

  • відсутність ринку нафтопродуктів як такого;
  • самоусунення держави від регулювання ринку;
  • значне збільшення прибутків трейдерів.

«Якби державі вдалося повернути рівень доходів трейдерів на довоєнний, тоді ціни не зросли б після повернення податків. Проте оскільки нікому це не цікаво і витрати кінцевих споживачів нікого не цікавлять, вважається, що це питання не є таким, що потребує уваги уряду, то кінцевим споживачам потрібно буде очікувати тих цін, про які я розповів», – додав Рябцев.