Літній період вимагає від водіїв налагодження роботи кондиціонера в автомобілі, щоб забезпечити комфортні поїздки. Але що робити, коли кондиціонер не охолоджує повітря в салоні?

Перевірка електротехнічних компонентів

Як пише «АвтоГІД», експерт починає зі звернення уваги на стан електротехнічних компонентів системи кондиціонування. Він наголошує, що перевірка електрики від запобіжника до контактів є першочерговим кроком. Якщо компресор кондиціонера не запускається, рекомендується перевірити всі контакти та дроти за допомогою спеціального приладу. Водіям без необхідних навичок експерт радить звернутися до автосервісу для розв’язання цієї проблеми.

Рівень холодоагенту

Ще одна часта причина недостатнього охолодження повітря в салоні – недостатній рівень холодоагенту. Якщо кондиціонер функціонує, але не забезпечує достатнє охолодження, експерт рекомендує перевірити рівень холодоагенту. Це можна зробити в автосервісі або самостійно з використанням відповідного обладнання.

Витік фреону

Однією з поширених причин несправності кондиціонера є витік фреону – речовини, яка відповідає за перенесення холоду від теплообмінника до салону автомобіля. Щоб виявити витік, потрібно запустити двигун, підняти капот і ощупати дві трубки кондиціонера, що йдуть від компресора. Якщо одна з трубок помітно холодніша за іншу, все в порядку. Однак, якщо трубки мають майже однакову температуру, це може свідчити про витік фреону або пошкодження магістралей. В такому випадку рекомендується заправити фреон за допомогою спеціального насоса або звернутися до автосервісу для проведення необхідної процедури.