Останнім часом українські водії стали звертати більше уваги на альтернативні види транспорту, особливо мопеди, через стрімке зростання цін на паливо. Ця тенденція особливо помітна в невеликих населених пунктах, селищах, містечках та районних центрах, де не тільки підлітки, а й дорослі люди активно використовують мопеди як засіб пересування.

Проте, багато водіїв мопедів не усвідомлюють, що для керування такими транспортними засобами необхідні відповідні права, пише «АвтоГІД». І це може призвести до серйозних наслідків. З метою попередження водіїв про жорсткі наслідки порушення законодавства, один адвокат, спеціаліст з дорожнього права, розповів історію про недавній інцидент, в результаті якого водій мопеда був оштрафований на суму 40 800 гривень і позбавлений права керувати транспортним засобом на п’ять років. Основним порушенням у цьому випадку було керування мопедом без належної категорії “А1”.

Згідно з чинним законодавством, реєстрація мопеда є обов’язковою, незалежно від того, де він використовується – на місцевих дорогах чи на національних магістралях. Для легального керування мопедом необхідно мати спеціальну категорію водійських прав “А1”. Водії з категоріями “B”, “C” або “A” не мають права керувати мопедами. Порушникам цього закону загрожує суворе покарання, що включає великі штрафи та позбавлення права керування мопедами.

Зокрема, за керування мопедом без належної категорії “А1” передбачено штраф у розмірі 3400 гривень згідно зі статтею 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Але якщо порушення повторюється протягом року, згідно з частиною 5 цієї ж статті, порушник може очікувати значно суворіше покарання – штраф у розмірі 40 800 гривень і позбавлення права керування транспортними засобами на період від 5 до 7 років.

Очевидно, що керування мопедом без належної категорії має серйозні наслідки. Тому для всіх водіїв мопедів надзвичайно важливо ознайомитися з вимогами законодавства та дотримуватися їх, щоб уникнути таких суворих покарань. Це стосується не лише дотримання правил, а й забезпечення безпеки як самого водія, так і інших учасників дорожнього руху.