Водіям не варто погоджуватися зі штрафом за відсутність аптечки в особистому автомобілі, оскільки ця ситуація не передбачена законодавством.

Згідно з пунктом 31.4.7 Правил дорожнього руху України, експлуатація транспортного засобу без медичної аптечки, на якій зазначена інформація про тип транспортного засобу (мотоцикл, легковий або вантажний автомобіль, автобус, мікроавтобус тощо), заборонена. Проте це правило не поширюється на легкові автомобілі, пише «Твоя машина».

Юристи стверджують, що водії особистих автомобілів, які не використовуються для пасажирських перевезень, не можуть бути оштрафовані за відсутність аптечки, оскільки відсутність такого штрафу не передбачена жодним нормативним актом. В такому випадку водію надається лише попередження.

У разі транспортного засобу, яким є таксі, відсутність аптечки є порушенням закону і може призвести до накладення штрафу в розмірі 680 гривень згідно зі статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У разі повторення подібного порушення водій може бути позбавлений права керування на період від трьох до шести місяців або зазнати адміністративного арешту тривалістю від п’яти до десяти днів.