Американський блогер HondaProJason показав дивом збережену тридверку покоління EG. Унікальність машини в тому, що її ідентифікаційний номер закінчується на 0001, тобто йдеться про найперший Civic, що зійшов з конвеєра Honda в Онтаріо (Канада). Техніка нехитра, опцій мінімум, зате на момент розконсервації у хетчбека було оригінальним навіть моторне мастило!

На початку 1990-х найдоступніші Honda Civic були утилітарними: у виявленого екземпляра відсутні кондиціонер і навіть праве дзеркало заднього виду. Єдина опція комфорту – гідропідсилювач керма. Простеньким бамперам, штампованим колесам, механічним склопідйомникам і відсутності магнітоли дивуватися не доводиться.

Техніка перевірена: під капотом атмосферний 16-клапанний чотирициліндровий двигун потужністю 103 кінські сили. Тяга передається на передню вісь через 5-ступінчасту “механіку”. В огляді показали не тільки незайманий тканинний салон із заводськими целофановими накидками, а й днище хетчбека: на всіх деталях є заводські маркування, а масло вперше поміняли, коли машина розміняла четвертий десяток.

Власник автомобіля готовий розлучитися з “капсульною” Honda Civic, якщо отримає відповідну пропозицію. Однак виставляти на аукціон хетчбек не планують. Новий хетчбек Civic у США коштує від 25 тисяч доларів, але машина з 1990-х може виявитися навіть дорожчою.