Ця дивна на перший погляд модель Honda протрималася на конвеєрі зовсім недовго – менше 10 років, але встигла зарекомендувати себе як дуже цікавий кросовер із просторим та практичним салоном. В Україну його офіційно не постачали, проте це не заважало привозити до нас такі машини під розмитнення.

Мова йде про Honda Element, пише Avtosota. У продаж на північноамериканському ринку цей позашляховик японського автогіганта, побудований на тій же платформі, що й популярні CR-V та Civic, надійшов у 2003 році.

Незважаючи на очевидні переваги, що включають наявність у машини зручних дверей, об’ємного інтер’єру, а також прогумованих матеріалів обробки салону, що дозволяють мити його при бажанні навіть зі шланга (за це Element навіть свого часу був визнаний «найкращою машиною для собачників») надпопулярним вона так і не стала.

Сумарний обсяг продажів машини становив трохи більше 325 тисяч одиниць та в останні роки виробництва (2009-2010 роки) стабільно падав.

Всі 8 років виробництва автомобіль комплектувався безальтернативним 2,4-літровим двигуном потужністю 166 кінських сил. Зв’язку йому в дорестайлінговому варіанті складала 5-швидкісна МКПП та 4-діапазонний «автомат», а в оновленій версії лише АКПП.

Що цікаво, як з’ясувалося згодом, ця модель Honda виявилася ще й однією з найвитриваліших у лінійці компанії.

Так, згідно з недавнім дослідженням, проведеним аналітиками «iSeeCars», ймовірність того, що кросовер Element подолає позначку 400 тисяч кілометрів пробігу дорівнює 27,8%.

Це навіть вище, ніж у випадку з бестселерами CR-V (27,5%) та Accord (27,1%), які за довгі роки перебування на конвеєрі зарекомендували себе як одні з найнадійніших автомобілів у світі.