У парламенті пропонують змінити правила ввезення автівок в Україну. Буде потрібен документ, що засвідчує відповідність.

Про це йдеться у законопроєкті №9460, який зареєстрували в Раді, повідомляє видання «Pro Гроші».

Який документ вимагатимуть

Проєктом визначено поняття документу, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та екологічних норм. Також приведено у відповідність до вимог Європейського Союзу та FIA положення про визнання документів, виданих іншими органами.

Пропонується встановити заборону експлуатації транспортних засобів, які не мають документів, що засвідчують відповідність.

Про що йдеться у пояснювальній записці

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, на сьогодні українське законодавство у сфері оцінки відповідності має бути гармонізовані з міжнародним та європейським законодавством.

Так, Угодою про асоціацію з ЄС передбачено зобов’язання України щодо забезпечення відповідності з технічними регламентами ЄС та системами стандартизації, метрології, акредитації, робіт з оцінки відповідності та ринкового нагляду.

Крім цього, відповідно до Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року визначені основні напрямки її реалізації, в частині безпечності транспортних засобів, зокрема: спрощення процедури допуску транспортних засобів до участі у дорожньому русі, у тому числі удосконалення процедури сертифікації транспортних засобів під час перетину державного кордону.

Тому постає необхідність у внесені змін до закону «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» та закону «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів».

Скільки українці платитимуть за розмитнення

Ми зазначали про те, що ще на початку 2023 року запрацював ресурс, де можна перевірити вартість розмитнення після реформи. Наприклад, там вказана поточна вартість розмитнення Audi A3 2006 випуску з 2,0-літровим дизельним мотором.

Різниця в розмірі становить понад 60 000 грн: станом на кінець січня 2023 року вартість дорівнює 143 500 гривень, а після введення розмитнення через додаток Дія – 80 132 гривні.

Але не забувайте, що у меншу суму обійдеться машина 5+ років з невеликим об’ємом двигуна, тоді як за автомобіль з дизельним двигуном великого об’єму доведеться віддати більшу суму.