Верховна Рада пропонує змінити правила ввезення автомобілів до України. В результаті почнуть вимагати документ, що засвідчує відповідність, йдеться у законопроєкті №9460.

У проєкті йдеться про документ, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та екологічних норм. Він також приведений у відповідність до вимог Європейського Союзу та FIA положення про визнання документів, виданих іншими органами, пише «Стіна».

Документом пропонується встановити заборону експлуатації транспортних засобів, які не мають документів, що засвідчують відповідність.

Наголошується, що чинним автовласникам не потрібно додатково робити окремі документи про відповідність або возити із собою окремо документи про відповідність.

У пояснювальній записці до проєкту йдеться, що на сьогодні українське законодавство у сфері оцінки відповідності має бути гармонізоване з міжнародним та європейським законодавством.

Варто зазначити, що угодою про асоціацію з ЄС передбачено зобов’язання України щодо забезпечення відповідності з технічними регламентами ЄС та систем стандартизації, метрології, акредитації, робіт з оцінки відповідності та ринкового нагляду.

Крім цього, відповідно до Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2024 року визначено основні напрямки її реалізації, щодо безпеки транспортних засобів, зокрема: спрощення процедури допуску транспортних засобів до участі в дорожньому русі, у тому числі удосконалення процедури сертифікації транспортних засобів під час перетину державного кордону.