В українському парламенті комітет з питань фінансів схвалив законопроєкти №7466 та №7468, які пропонують суттєво трансформувати діючу систему.

Нові законопроєкти припускають, що більшість митних процедур відбуватиметься дистанційно через сервіс «Дія», інформує Znaj.ua.

Вони також передбачають впровадження добровільної сертифікації та експертних перевірок для автомобілів перед їхньою початковою реєстрацією.

Законопроєкти також скасовують збір до Пенсійного фонду, пов’язаного з первинною реєстрацією, та встановлюють нові засади розрахунку податків при митному оформленні.

Замість поточної системи, яка базується на комбінації «мито + акциз + ПДВ», що визначається оцінкою транспортного засобу, запропоновано нову формулу розрахунку, яка враховуватиме тип, вік та об’єм двигуна автомобіля, а не його вартість.

Детальна інформація про складові формули та відповідні коефіцієнти міститься в законопроєктах.

У разі цих змін вони можуть спростити та модернізувати процедуру розмитнення автомобілів в Україні. Використання державного сервісу «Дія» та впровадження необов’язкової сертифікації та перевірок спрямовано на спрощення процедур та зменшення бюрократичних перепон.

Крім того, перехід до нової формули розрахунку податків, заснованої на об’єктивних критеріях, може забезпечити більшу прозорість та справедливість системи.

Слід зазначити, що потенційний вплив цих законопроєктів на автомобільну промисловість та автовласників ще потребує вивчення. У разі успішного ухвалення цих законів процедуру розмитнення автомобілів в Україні можна змінити, пропонуючи більш ефективний і справедливий процес для всіх учасників.